Kategorie: Wszystkie | Sopot
RSS
czwartek, 01 września 2011
Sopot – baza noclegowa

Sopot oferuje bazę noclegową na poziomie każdego, nawet najbardziej wymagającego turysty, łącznie ze światowymi sławami, gwiazdami i politykami. Jak już wspomniano, tuż przy plaży znajdują się pięciogwiazdkowe hotele, między innymi Sheraton Sopot Hotel i Grand Hotel, które zadowolą każdego klienta. Kompleksowa usługa, jaką oferują, stoi na światowym poziomie, co sprawia, że korzystają z niej gwiazdy muzyki, które do Sopotu przyjeżdżają na festiwale lub nawet zwykli ludzie, którzy chcą zapewnić sobie chwilę prawdziwego luksusu w pięciogwiazdkowym, renomowanym hotelu o światowej sławie.

Innym rozwiązaniem dla turystów jest skorzystanie z licznych pensjonatów (na przykład „Dworek Admirał”, „Willa Marea”), domów wypoczynkowych, kurortów, prywatnych kwater, campingów czy pól namiotowych – choć poziom tych ostatnich nie zawsze odpowiada standardom, jakie powinien mieć.sobota, 20 sierpnia 2011
Sopot – uroki natury

Niewielu turystów zdaje sobie sprawę, że Sopot to nie tylko atrakcje turystyczne, rozrywka i historia, ale również bogactwo naturalne i przyrodnicze regionu. Miasto leży na terenie Parku Krajobrazowego, co dodatkowo świadczy o jego atrakcyjności i urokliwości regionu. Liczne przejażdżki czy spacery mogą wprawić w doskonały nastrój nie tylko miłośnika przyrody, ale nawet zwykłego laika, który z naturą nie ma zbyt wiele do czynienia.

Sopot poszczycić się może też bogatym, wielogatunkowym lasem, który mimo bliskiego sąsiedztwa miasta, nie jest zbytnio zniszczony, co może być skutkiem istniejącego w obrębie Parku ścisłego rezerwatu przyrody.

Do najczęściej spotykanych gatunków roślin należą chronione bluszcz, cis i jarząb szwedzki, z niechronionych natomiast buk, dąb, sosna, zaś w rodziny zwierząt natknąć się można na dzięcioły, mysikróliki, sójki, kosy i grzywacze.wtorek, 12 lipca 2011
Sopot – edukacja i sport

Sopot nie może się poszczycić renomowaną uczelnią wyższą, która główną siedzibę miałaby właśnie w tym mieście – może za to pochwalić się dwoma wydziałami Uniwersytetu Gdańskiego, które mieszczą się na terenie miasta oraz Sopocką Szkołą Zarządzania, która w ciągu ostatnich lat jest coraz częściej wybierana przez absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.

Jak na dość małe miasto, bo liczące niespełna 39 tysięcy mieszkańców Sopot posiada bogatą sieć edukacyjną na poziomie gimnazjum i liceum, w tym także szkołę profilowaną sportową, gdzie pilnie kształcą się przyszli sportowcy – głównie jednak tenisiści i koszykarze.

Przy szkołach działają liczne kluby i sekcje sportowe oraz orliki – sprawia to, że oferta sportowa i ruchowa dla uczniów jest jedną z najbardziej rozwiniętych w całym województwie, wyprzedzając przy tym Gdańsk i Gdynię. Samo szkolnictwo sopockie stoi zresztą na dość dobrym poziomie, bo szkoły licealne w tym mieście zajmują wysokie lokaty w rankingach wojewódzkich i ogólnopolskich. 
1 , 2 , 3 , 4